PWM-60-DA2 Series Constant Voltage LED Drivers 60W
Download Datasheet
Models:
  • PWM-60-12DA2
  • PWM-60-24DA2
Manufacturer: MEAN WELL
Type: Constant Voltage LED Drivers
PWM-60-DA2 Series Features:
Fully compatible with both DALI2 and DALI.
Features:
  • Constant voltage PWM style output
  • Emergency lighting application is available according to IEC61347-2-13
  • Built-in active PFC function and class II/2 design
  • No load power consumption <0.5W
  • Fully encapsulated with IP67 level
  • Function: 3 in 1 dimming (dim-to-off); DALI/DALI 2.0
  • Minimum dimming level 0.2% for DALI type
  • Typical lifetime >50000 hours and 5 years warranty
Wattage 60 60
Input Voltage 90-305VAC, 127-431VDC 90-305VAC, 127-431VDC
Output Current 5A 2.5A
Output Voltage 12 24V
Dimensions 150x 53x 35 150x 53x 35
Working Temperature -40~+85°C